Update

پشتیبانی وب سایت:

پشتیبانی وب سایت یعنی اینکه به طور مرتب، وب سایت را از لحاظ مشکلات و خطاها بررسی کرده و آن را به روز و مرتبط نگه داریم. این کار باید به صورت مداوم انجام شود تا بتوانید وب سایت کارآمد و به روزی داشته باشید و سئو و رتبه بندی سایت را بهبود ببخشید.

شرکت های بزرگ و کوچک به منظور تعامل و حفظ مشتری، باید به حفظ و نگهداری وب سایت، اهمیت دهند. شاید بریدن گوشه ی عکسها و گذاشتن چند تصویر اسلایدر برای کسب و کارها و استارتاپ ها کار آسانی باشد، اما نگهداری وب سایت بخشهای مهمی دارد که باید بررسی شود و مورد توجه قرار گیرد. نگهداری و سلامت وب سایت، همانند سلامتی در انسان است. اگر به مدت طولانی، چک آپهای منظم صورت نگیرد، ممکن است مشکلات و بیماریها بصورت یکباره ظاهر شوند و سلامتی به خطر بیفتد. در مورد سلامت وب سایت نیز به همین صورت است. به همین دلیل نیاز به بررسیها و بروزرسانی های منظم وجود دارد که شرکت ها و افرادی که خدمات پشتیبانی سایت ارائه می دهند به خوبی این کار را انجام می دهند.

نظارت منظم وب سایت، یک شرط لازم است تا بتوانید بدون نقص به کسب و کارتان ادامه دهید.

انواع پشتیبانی سایت:

پشتیبانی محتوایی سایت و پشتیبانی فنی سایت.

پشتیبانی محتوایی سایت سایت شامل کلیه خدمات پشتیبانی می گردد که به محتوای سایت مربوط می شود. پشتیبانی محتواییبه طور کلی شامل بهبود استراتژی محتوا، انتشار محتوا بصورت منظم، اصلاح نوشته های قبلی و بروز کردن آنها، بروز کردن اطلاعات سایت و… می باشد.

پشتیبانی فنی سایت به خدماتی گفته می شود که مربوط به مسائل فنی هاست و دامین، برنامه نویسی، امنیت سایت و آپ بودن سایت هستند.خدمات پشتیبانی فنی سایت به طور کلی شامل رفع مشکلات و خطاها و باگهای سایت، بررسی بالا بودن وب سایت، بررسی مشکلات امنیتی سایت و رفع آنها، بهبود سرعت سایت، نصب افزونه های مورد نیاز که بخصوص در پشتیبانی سایت وردپرس اهمیت دارد، بروز رسانی سایت و رفع حفره های امنیتی و … می باشد.

وظایف پشتیبان سایت چیست؟

وظایفی که باید به خوبی انجام شود تا وب سایت همواره به خوبی کار کند و پاسخگوی نیاز کاربران باشد. حساس ترین این کارها، به روزرسانی ها و امنیت وب سایت است. بدون آن، وب سایت، می تواند یک خطر واقعی برای کسانی باشد که بر روی آن کلیک می کنند و از سایت بازدید می کنند.

مزایای پشتیبانی سایت

  1. کاهش هزینه های کلی

  2. داشتن یک رویکرد فعال در عرصه دیجیتال، از تولید هزینه ها و خسارات آینده جلوگیری می کند.

  3. افزایش زمان آنلاین بودن

  4. به روز بودن وب سایت با جدیدترین نرم افزارها و سخت افزارها زمان آفلاین بودن سایت را به حداقل می رساند.

  5. کم کردن دغدغه های شما

  6. محافظت از کسب و کار خود

  7. به تخصص فنی دسترسی پیدا کنید

  8. داشتن واکنش سریع در برابر مشکلات احتمالی