اسکرچ یک زبان برنامه نویسی کامپیوتر و یک جامعه‌ای آنلاین است.

اسکرچ چیست و به چه کار می‌آید؟

توضیح دادیم که اسکرچ یک زبان برنامه نویسی تصویری است که توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

مخاطبین اسکرچ چه کسانی هستند!؟

در حقیقت کودکان و نوجوان ۸ تا ۱۶ ساله مخاطبین اصلی این زبان هستند اما این زبان تنها مختص کودکان نیست بلکه تمامی بزرگسالان، والدین و مربیانی که علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی هستند نیز می توانند با یادگیری اسکرچ برنامه نویسی را شروع کنند . این زبان برای آن دسته از افرادی که با هیچ یک از زبان های برنامه نویسی آشنایی ندارند و تمایل دارند که مفاهیم برنامه نویسی را یاد بگیرند نیز مفید می باشد.

اسکرچ جی آر یک نسخه‌ی ساده شده از اسکرچ است که کودکان با استفاده از قطعه کدهایی که به صورت نمادین هستند و هیچ گونه عبارت نوشتاری ندارند، علاوه بر این‌که مفاهیم برنامه نویسی را یاد می گیرند، بازی ها و داستان های مورد نظر خود  را می سازند

کودکان و نوجوانان با گذراندن دوره های آموزشی آکادمی ایران اسکرچ قادر خواهند بود در زمان استفاده از گوشی، تبلت و یا لپ تاپ به جای بازی، برای خود بازی بسازند. به علاوه با افزایش قدرت تحلیل، نوجوانان می توانند در حل مسائل درسی از جمله ریاضی و علوم موفق تر باشند و از دانش برنامه نویسی در یادگیری دروس مختلف بهره ببرند و در نهایت بتوانند ربات ها را برنامه نویسی کنند.

همه‌ی افراد می توانند به راحتی با یادگیری این زبان برنامه نویسی، برنامه ها، بازی ها، انیمیشن ها و داستان های تعاملی و ایده های خود را برنامه نویسی کنند و بسازند.

در آینده ایی نزدیک این زبان به علت سهولت در آموزش و یادگیری جایگزین مناسبی برای بسیاری از زبان های برنامه نویسی خواهد شد. به گونه ای که افراد با آموزش این زبان از کودکی علاوه بر اینکه مهارت حل و تحلیل مساله و قدرت تمرکز پیدا می کنند یک مهارت کاربردی را نیز یاد می گیرند که باعث افزایش خلاقیت و رشد ذهنی آنان می گردد.

 

برای یادگیری اسکرچ از سطح مقدماتی تا پیشرفته کافی است با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *